פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_6271

דרישת תשלום במסירה מיוחדת
טלית של תכלת / נסים ישעיהו (יום רביעי, 03/11/2010 שעה 12:00)


דרישת תשלום במסירה מיוחדת

נסים ישעיהואתמול, 1.11.10 הגיע לביתי שליח מיוחד עם מכתב שאין עליו שם או כתובת, והחתים מי מבני ביתי על קבלתו. זה מסוג המכתבים של ''תלוש שוליים לפתיחה''. תלשתי ופתחתי.

מצורף צילום המכתב משני צדדיו.

כאמור, המכתב הגיע לביתי באמצעות שליח ביום א' 1.11.10 וחתמו על קבלתו. אין לי מושג אם בטופס שנחתם יש תאריך המתייחס לזמן החתימה, כי מי מעלה בדעתו לבדוק דבר כזה? רק חשדן כרוני, ואנחנו לא חשדנים. אז חתמו וזהו.

ומדוע חשוב שיהיה מצוין תאריך החתימה? כי התאריך האחרון לתשלום רשום בגוף המכתב: 16.10.10... זה מה שנקרא במקורותינו ''מכתב המזויף מתוכו''. ב-‏1.11 דורשים ממני לשלם עד ה-‏16.10, אם זה לא זיוף – מה זה כן?

חוץ מזה, הרי אי אפשר לשלם ''ובמזומן בלבד'' בשובר שהמועד הנקוב בו חלף מכבר, אז מה – שמו לי פה מוקש בכוונה? בעצם, למה לא? הרי כדי לגזול את כספי, כל הדרכים כשרות בעיניהם. ובמה זה שונה מהשקרים האחרים שהמכתב מלא בהם?

הנה, גם הכותרת שקרית כמובן: ''דרישה נוספת לתשלום'' מעולם לא קיבלתי דרישת תשלום כלשהי בגין הנטען במכתב זה, כך שמבחינתי זו דרישה ראשונה לחלוטין. במכתב טוענים שביום 3.6.10 נשלחה אלי דרישה לתשלום הקנס. אולי נשלחה, אם כי סביר יותר שגם זה לא בדיוק אמת. על כל פנים, אלי מעולם היא לא הגיעה.

הטענה היא שבתאריך 25.8.04 עברתי עבירת חניה כלשהי. אינני זוכר מה היה באותו תאריך, אבל היכן הייתם עד עכשיו? שש שנים אחרי אתם נזכרים?

לטענתם, סכום הקנס המקורי הוא 250 ש''ח. תוספות פיגורים – 263 ש''ח. ובסך הכל עלי לשלם 512 ש''ח (???). אפילו חשבון פשוט הם לא יודעים שם?

צחוק צחוק, אבל זה עצוב מאד. אפשר להעלות השערות שונות בדבר מה שקרה באמת עם אותה חניה שהיתה או לא היתה, אבל השיטה הזאת, שאחרי למעלה משש שנים שולחים דרישת תשלום ''נוספת'' כביכול, דרישה שכוללת כבר תוספת פיגורים דמיונית לחלוטין, מריחה מאד לא טוב.

אני לא מניח שאני הראשון שקיבל דרישת תשלום כזאת ולמרבה הצער, מן הסתם גם לא האחרון. כעת הדילמה לא פשוטה בכלל; לשלם מה שעל פניו אני לא חייב? להילחם על 512 ש''ח? הרי המלחמה תעלה יותר. נו, מן הסתם גם הם לוקחים בחשבון את השיקולים האלה.

ודומני שיותר מזה לא צריך לפרט. הרי כך נוהגות לכאורה גם חלק מחברות הסלולאר ועוד גופים המורשים לדחוף את ידם הארוכה לכיסנו המתרוקן. מישהו אמר לי שקוראים לזה ''שיטת מצליח''. מנסים; הצליח – הצליח. לא הצליח – לא הצליח, אבל שווה לנסות כי להם זה לא עולה כלום. רק אנחנו אלה שמשלמים תמיד.

והכל בחסות, ואפילו בשם, החוק של מדינת ישראל כמובן. אז בהקשר הזה כתבתי כבר כמה מאמרים בעבר, הנה קישורים לחלק מהם:מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.