פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הימין הקיצוני עבר את אחוז החסימה בשבדיה
חדשות / המערכת (יום שני, 20/09/2010 שעה 12:00)


הימין הקיצוני עבר את אחוז החסימה בשבדיההישג אדיר לימין הקיצוני בשבדיה: מפלגת ''הדמוקרטים השבדים'', המייצגת את הימין הקיצוני במדינה הסקנדינבית, עשתה הערב (יום א') היסטוריה ונכנסה לראשונה לפרלמנט - כך עולה ממדגמים שפורסמו בסטוקהולם. ממדגם... שערכה רשת הטלוויזיה הממלכתית SVT עולה כי הימין הקיצוני זכה ל-‏4.6% - שש עשיריות מעל לאחוז החסימה.
...
''הדמוקרטים השבדים'' סבורים כי האיסלאם הוא האיום הגדול ביותר על שבדיה מאז מלחמת העולם השנייה. כיוון שכך, סבור מנהיגה, ג'ימי אקסון, כי יש לשנות את מדיניות ההגירה שאפשרה להמוני אנשים להגיע לשבדיה מפינלנד, יוגוסלביה, פולין ועיראק.
על פי המדגמים מפלגתו של ראש הממשלה זכתה ב-‏172 מושבים מסה''כ 349 המושבים. מפלגת האופוזיציה זכתה ב-‏156 מושבים ומפלגת הימין הקיצוני ב-‏20. מאחר ולאף אחת מהמפלגות הגדולות אין רוב, יתכן מאד שהימין הקיצוני יהווה לשון המאזניים (בחירות בשבדיה).

ההישג של ''הדמוקרטים השבדים'' מצטרף להישגים דומים בבחירות שנערכו בשנים האחרונות במספר מדינות באירופה.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


זה היה צפוי, ואולי אפילו יותר.
ימני גאה (יום שני, 20/09/2010 שעה 17:42) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנטיה להגביל את ההגירה האיסלמית לארצות המערב,
קיבלה תפנית עם פיגוע התאומים בארה''ב.

חוסר הצלחה ממשית של אל-קאעידה לבצע פיגועים גדולים נוספים,
מנעה החמרה יותר גדולה ביחס המדינות הנוצריות להגירת האיסלאם לתחומם.

הבעיה של מדינות אילו נעוצה בריבוי הטבעי הגדול של המוסלמים,
אשר יש בו להגדיל את מספרם היחסי, גם ללא הגירה חדשה של מוסלמים.

לכן, יש לצפות שיחוקקו חוקים מגבילים נוספים.
_new_ הוספת תגובהפונים ימינה
ע.צופיה (יום שני, 20/09/2010 שעה 19:21) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהפעם כל ימין היה ימין קיצוני
גלעד היפתחי (יום רביעי, 22/09/2010 שעה 12:20) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היום הם כבר ימין שפוי ולא קיצוני בהחלט. כמו שמאלה שהיו פעם שמאל שפוי הפכו היום לשמאל קיצוני. הקיצוניות היא יחסית בעיני החברה והמתבונן בתוכה. צריך פשוט לעקוב ולאתר את נקודת האמצע שנע תמיד כמטוטלת ימינה ושמאלה והופכת מתונים לקיצונים וקיצונים למתונים, כל עוד אינם חורגים מגבולות המשחק האזרחי והאנושי.

למרות שמפלגת הרוב ירדה בכוחה, הקואליציה השבדית הישנה בראשותו של פרדריק ריינפלט תזכה כנראה לארבע שנים נוספות בשלטון. מפלגת ''הימין הקיצוני'', ''הדמוקרטים השבדים'', בראשותו של ג'ימי אקסון, נכנסה לפרלמנט לראשונה ומהווה לשון מאזניים עבור כל ממשלה שתכהן.

הקיצוניות של ''הדמוקרטים השבדים'' מתבטאת בכך שהם סבורים שהאיסלאם הוא האיום הגדול ביותר על שבדיה מאז מלחמת העולם השנייה ומשום שהמפלגה רוצה לשנות את מדיניות ההגירה המקילה מכל רחבי אירופה, אסיה ואפריקה. המפלגה מתייחסת לא רק להגירת מוסלמים אליה - רבים מהם מגיעים מצפון אפריקה, עיראק ופקיסטאן - אלא גם להגירת נוצרים, בעיקר מפינלנד, יוגוסלביה ופולין, שמציפים את שבדיה ומשנים את תרבות היום יום ותרבות הרחוב בה.

רוצה אני לציין שגם בישראל מתעוררים יותר ויותר אנשים שמודאגים מהפלישה הבלתי חוקית הגדולה של עובדים זרים מאפריקה, ובינהם רבים מהשמאל המתון שבין העבודה למרצ (צריך להבדיל בין יחסם הריגשי ל-‏400 ילדי הזרות שכבר נמצאים בישראל ובין יחסם העקרוני למניעת כניסה בלתי חוקית לארץ).

הבעיה בשבדיה גדולה לאין שיעור מבעייתה של ישראל. שבדיה היא מדינה בגודל אוכלוסיה דומה לישראל אבל מהווה נקודת משיכה חזקה יותר לרבים מרחבי העולם השלישי. בכל שנה מציפים את שבדיה כ-‏30 אלף מהגרים רישמיים ועוד אלפי מהגרים לא רישמיים.

המהגרים מצטופפים בפרברי הערים הגדולות ודוחקים את השבדים החוצה, כפי שזה מתנהל בכל הערים הגדולות במערב אירופה. החיכוך וההתבדלות שמייצרים הקהילות האסלאמיות באירופה יוצרות מתיחות על סף פיצוץ.

הביקורת הליברלית על המפלגה הימנית מקפידה להזכיר את מוצאה הנאצי בשנות ה-‏40. עם כל הזהירות בכל זאת היום מדובר על שינויים רבים שעברה המפלגה ודור הנכדים שלה כבר אינו מתקשט באידיאולוגיה של עברה. לשם איזון אטען שגם אצל גורמי שמאל קיצוני מתרחשים תהליכי התרחקות מן המורשת הסוציאליסטית והם סופגים לתוכם רעיונות גזעניים שהופכים חלקים מתוכם לקבוצות אנטישמיות ואנטי ישראליות.
_new_ הוספת תגובהפעם כל ימין היה ימין קיצוני
ע.צופיה (יום רביעי, 22/09/2010 שעה 12:35)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל מדינה ,בעיקר במערב וצפון אירופה, שיש פעילות יתר של המהגרים, בעיקר המוסלמים, אך לא-רק (למשל הצוענים בצרפת),יש תגובת-נגד שבאה לידי ביטוי בהתחזקות מפלגות הימין והימין הקיצוני.
זה התחלה של תהליך שיעבור גם למפלגות המרכז.
אירופה של עוד 5 שנים תלחם באיסלם כאורח חיים יומיומי.
_new_ הוספת תגובהפעם כל ימין היה ימין קיצוני
גלעד היפתחי (יום רביעי, 22/09/2010 שעה 13:04)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכן אמרתי שהגדרת 'ימני-שמאלני' היא הגדרה בתורת היחסות הפוליטית. בהחלט סביר שגם חוגי מרכז-שמאל מתונים ינועו ימינה בשאלת היחס לזרים, אבל עדיין ייחשבו כחוגים ליברליים נאורים.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי