פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
האם נתניהו לומד מהנסיון
דוד סיון (יום שלישי, 17/05/2005 שעה 15:00)


האם נתניהו לומד מהנסיון


ד''ר דוד סיון
אתה מצטער על האמירה שלך 'הם מפחדים'? כן, זו היתה שגיאה. גם ברגעי תיסכול עמוק ראש הממשלה צריך לדעת להתעלות. אני מצטער גם על הדברים שאמרתי בפגישה עם הרב כדורי. היה בדברים האלה כדי לבטל כאילו את הלגיטימיות של חלק מהעם שנלחמתי אתו וחייתי איתו, ואני מעריך אותו כחלק יסודי של עם ישראל.
נתניהו אמר שיעדי העשור הקרוב עמדו לפניו כבר לפני שנתיים, כשהחל את ביצוע התוכנית, אבל הוא נמנע מלהשמיע אותם ברבים, מחשש שיתקבל בגלי צחוק לעג וביקורת. היום, לדבריו, הוא יכול לדבר עליהם בחופשיות, ......


בנימין נתניהו כבר נמצא במרכז הבמה הפוליטית יותר משני עשורים. בעלי הזכרון הטוב ביננו יוכלו להעלות לא מעט ציטוטים של דברים שמאפיינים את נתניהו. לא זאת המטרה שלי כאן. מה שמעניין אותי היא הטענה שלו שהוא למד ולומד משגיאותיו. לצערי לא מצאתי מקור שמצטט את נתניהו אומר שהוא למד מטעויותיו אבל זו המשמעות של הציטוט בראש הדף וגם משמעותו של המשפט הראשון בדבריו של יובל אלבשן (נתניהו חזק בהצהרות).

למען האמת בהחלט אפשר לחשוב שלמרות הקושי בן אדם מבוגר יכול ללמוד מטעויות וגם מטעויות של עצמו. אם זה קורה הרי שכולנו בסביבתו מרוויחים. אלא שכאשר מדובר בראש הממשלה, אנחנו מצפים ממנו, כפי שנתניהו אמר למעריב, ''להתעלות'' ולהימנע מביטויים קשים כלפי חלקים בציבור האזרחים. זהו אחד התנאים החשובים כדי לשמור על הביחד – משימה עיקרית של ראש הממשלה. מכאן ברור שזהו יעד חשוב מאד עבור מי שטוען לכתר כמו נתניהו.

מי שזוכר את הלחישה הרועמת באזנו של הרב המקובל כדורי (''.... הם שכחו מה זה להיות יהודים'') כפי ששודרה בטלוויזיה ודאי ציפה ש''הטעות'' לא תחזור על עצמה. במיוחד נכון הדבר כאשר מדובר במי שאחר כך נבחר להיות ראש הממשלה וכעת חושב את עצמו למועמד לתפקיד הזה. אבל נתניהו כנראה לא הצליח להתאפק.

כארבע וחצי שנים לאחר שהסביר לנו שראש הממשלה צריך להתעלות הוא שוב נכשל בלשונו: ….. נתניהו השיב, כי חברת החשמל איננה ספינת הדגל הבאה, אלא ''משח[ת]ת שאנחנו דולקים אחריה, כמו ה'ביסמארק''' (נתניהו השווה חברת החשמל לספינת מלחמה נאצית). זו אמירה מאד לא ראויה כלפי עובדי חברת החשמל למרות התיסכול הרב שהם גורמים לשר האוצר. נתניהו לא לומד מטעויות.למרות שאף פעם לא הצבעתי עבור נתניהו בשום פורום אני חושב, שבגלל שאינו לומד מטעויותיו הוא לא ראוי להיות ראש הממשלה של כ – ו – ל – ם. בכלל, כפי שכבר כתבתי לא מעט, עדיף שנתניהו ''יחזור'' לכהן כשר אוצר במשרה מלאה.

בשולי הדברים, צריך להדגיש שהטעות של בן אליעזר, ההשוואה שהוא עשה בין דברי נתניהו ונאומי גבלס, היא אולי יותר חמורה. שניהם ראויים לגינוי על השימוש שהם עושים בדימויים מהתקופה האפלה של מלחמת העולם השניה.

חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


  נתניהו לאוצר?  (ע.צופיה) (2 תגובות בפתיל)
  בעקרון כל אדם סביר לומד מנסיון  (ישרא-טק) (7 תגובות בפתיל)
  כדי לעצור את נתניהו השמאל צריך מנהיג  (פרקש) (5 תגובות בפתיל)

חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי